• 22 důvodů proč v létě do Banyanu

  2.7.2019

  Tak nám to léto konečně oficiálně začalo! Skončila škola, začaly prázdniny nebo konečně došlo na dovolenou. Pokud se ale neztratíš někam do světa a zůstaneš i nějakou dobu v Praze, s klidným svědomím a jistotou doporučuji pročtení následujících bodů. To pak dojde k osvícení a zjistíš, že Banyan je to správné místo, kam v těchto dvou letních měsících chodit často.

  1. Je horko, každý padá na hubu a snažíme se ochladit, jak to jen jde. Rovnou zapomeň na Náplavku. Jediné, co tam můžeš dělat, je sedět na horkém šutru a pít třeba pivo, ale do řeky stejně nemůžeš, protože ti do rána jinak narostou praváky na zádech z toho, jak je ta voda čistá. Proto doporučuji zamířit do Banyanu. Je prakticky v podzemí a je tam lepší teplota. A hlavně, ledové čaje, limonády, drinky – to všechno tě pořádně zchladí a budeš cool! Ne jak ta nudná čeládka na Náplavce.
  2. Dýmky jsou prostě super, a i když jsi nekuřák, můžeš vyzkoušet kamínky naložené v melase, takže žádný tabák. A pokud máš v oblibě vodárnu, dostaneš u nás skvělý servis, a hlavně ta chuť!
  3. Čaje si můžeš dát na začátek studené a pak klidně přejdi na teplé. Prokrvíš tělo a hlavně, většina čajů má zdravotní účinky obecně, takže nejen že se postaráš svému tělu o termoregulaci, ale zároveň dostaneš vitaminovou injekci, kterou uvítáš, zvlášť pokud se cítíš z toho horka trochu mdle. A o kvalitě čajů ani nebudu mluvit, prostě lahoda.
  4. Lokalita: Jana Masaryka = centrum Prahy. Metrem se přibliž na Karlovo náměstí, I.P.Pavlova nebo Náměstí Míru, skoč na tramvaj a ze zastávky Jana Masaryka jdeš pak směrem dolů k nám a většinu dne tě ukryje na jedné straně ulice stín.
  5. Posezení je úžasné. Můžeš se vyvorvanit do velmi pohodlných křesel, gaučů nebo i na klasické čajovnické podium. Když vidím úsměvy lidí kolem, jak se jim hezky sedí, dělá mi to fakt radost.
  6. Osvětlení ála ambiente = není to tu žádná diskotéka, ani ponurá kobka. Světlo je rozprostřeno různorodě a své místo si najde každý, od vášnivého čtenáře knih, hráčů stolních her až po tvrdě pracující lidi na počítačích.
  7. Hudba, ta hraje. Kupodivu. Jsou večery, kdy nevím, že něco hraje, protože jsem zabrán do myšlenek nebo rozhovoru, ale když zastříhám ušima a zavětřím, libé zvuky jdou mým směrem a já se můžu oddat naprostému relaxu.
  8. Stolní hry máme pro tebe k dispozici, takže pokud máš herní náladu, hurá na to! Jsou tu hry jako Osadníci z Katanu, Údolí králů, šachy, člověče, Dominion a na vyžádání u baru i Zaklínač.
  9. Velká sbírka knih čeká na půjčení pro toho, kdo si svou zapomněl doma. Tak neváhej a koukni se, co by se líbilo oku tvému modravému.
  10. Příjemná a přátelská obsluha, ale samo že všeho s Mírou. Pokud se neumíš chovat, tak dostaneš sprda a hotovo. Banyan je místo relaxu a pohody, tak přijď a užij tu možnost o samotě nebo s přáteli.
  11. Toasty jsou boží! Ještě nikde mi nechutnaly tak, jako tady. Takže pokud je chuť, můžu vřele doporučit.
  12. Legendární název Banyan sám o sobě vybízí k tomu, aby se tu setkali lidé a při popíjení čaje poklábosili. Proč? No, protože banyan, jinak také známý jako fíkovník bengálský, je posvátný indický strom s velmi rozlehlou korunou, pod jehož stínem se konaly tradiční vesnické schůze a lidé u toho pili co? Čaj.
  13. Domácí mazlíček sem může, takže ho vezmi s sebou, ať nezůstává doma.
  14. Všechno to zatím bylo o relaxu, tak na skok přejdu k práci. Takže už neotálej ani minutu a pokud máš home office, chvátej do Banyanu, kde se naše wifi už jen třese na to, aby se na ni mohl připojit tvůj stroj a aby práce hezky odcípala.
  15. Otevírací doba je přes pracovní týden od 14:00 až do půlnoci, víkendy a svátky začínají od 16:00. Takže se ani nenaděješ a najednou bude 23:30 a zjistíš, že sis užil/a nádherný den na skvělém místě. A bonus? Venku už bude mnohem lépe v pozdních hodinách!
  16. Další důvod, proč to místo mám tak rád, jsou koberce. Úplně všude. Takže se tu zvuk tak nerozléhá a příjemně se můžu pohybovat, i když si sundám boty.
  17. Jsme mezinárodní, takže se u baru s námi domluvíš i anglicky a meníčka jsou v češtině, angličtině, francouzštině a ruštině. Takže si určitě najdeme společnou řeč, když jde o dobroty, které Banyan nabízí.
  18. Posezení u baru má elegantní a pohodlné stoličky, takže pokud jsi spíše barový domorodec, bude se ti u nás líbit.
  19. Sleduj Facebook a Instagram, protože rádi dáváme vědět, když pro tebe máme nachystaný skvělý koláč nebo buchtu. Takže milovníci sladkostí si užijí hody, protože to chutná úžasně.
  20. Vesmírnou podívanou nemá jen tak někdo a když zapneme černé světlo, galaktický zážitek tě přímo pohltí! Tak se přijď podívat :)
  21. Místo si přes pracovní týden můžeš zarezervovat, takže stačí zavolat a my ti ho pohlídáme. Přes víkend je to ale kdo dřív přijde, ten dřív sedne.
  22. A samozřejmě výhoda číslo 22 je majitel Banyanu – Pepa! Je to člověk oddaný svému podniku, těžce pracující, aby poskytl návštěvníkům příjemnou návštěvu, a hlavně je to člověk přímý a čestný. Takže s vámi bude vždy jednat na rovinu a otevřeně. Vybudoval toto místo v takovém stylu, že slyším lidi dávat samou chválu. Což je dobře, protože to znamená, že i ty se můžeš vydat do Banyanu a přesvědčit se na vlastní oči.

  Zpět